Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Edycja 2003

2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003 2003

2003

 

36. Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Współczesnego „Bielska Jesień 2003”

pod patronatem Ministra Kultury

Galeria Bielska BWA

 

21 listopada – 31 grudnia 2003, Galeria Bielska BWA

 

Grzegorz Wnęk (Kraków) – Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury

za pracę: „Maszyna”, 2003, olej, płótno, 195 x 155

 

Kurator: Agata Smalcerz

 

Jury:

Michał Kliś – przewodniczący

Witosław Czerwonka

Wojciech Leder

Zdzisław Nitka

Jadwiga Sawicka

Jarosław Suchan

Marta Tarabuła

 

Nagrody

Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury

Grzegorz Wnęk – za pracę pt. „Maszyna”, 2003, olej, płótno, 195 x 155

 

II miejsce – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego

Viola Tycz – za pracę pt. „300 DPI”, 2003, akryl, płótno, 112 x 155

 

III miejsce – Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej

Aleksander Kozera – za pracę „Stogi”, 2003, akryl, płótno, 130 x 180

 

Wyróżnienia

BEATA EWA BIAŁECKA

Gdańsk

„Ikar III”, 2003, olej, 100x180

 

MARCIN KĘDZIERSKI

Warszawa

„Oczekiwanie-czerwone”, 2002, tempera, 130x100

 

PAWEŁ KSIĄŻEK

Wadowice

„Laboratorium”, 2003, akryl, olej, 130 x 110

 

JUSTYNA MACIEJSKA

Katowice

Bez tytułu, 2003, olej, 200x190

 

ANDRZEJ NOWACKI

Warszawa

„Uciekające”, 2002, akryl, płótno, 160x130x2

 

W katalogu zamieszczono prace autorstwa 50 malarzy:

Bereś Bettina, Beruś Witold, Białecka Beata Ewa, Bielesz Magda, Błoniarz Joanna, Bylicka Joanna, Cisowski Andrzej, Czajkowski Piotr, Czwartos Ignacy, Ćwiertniewicz Wojciech, Dąbrowski Mariusz, Gryska Magdalena, Hajncel Paweł, Kapusta Elżbieta, Kędzierski Marcin, Kiesner Maria, Kopcewicz Tomasz, Korol Piotr, Kosowski Zbigniew, Kozera Aleksander, Kozłowski Maciej, Książek Paweł, Kudlicka Marlena, Kuskowski Kamil, Lewicka Olga, Lupa Wojciech, Maciejska Justyna, Matecki Przemysław, Morozewicz Marzanna, Mroczkowski Marcin, Musiał Tomasz, Nowacki Andrzej, Pawela Laura, Perełkiewicz Daniel, Pieczykolan Zbigniew, Poliński Mikołaj, Rodziewicz Anna, Rona Anna, Samborska Maria, Smalej Grażyna, Sokołowski Adam, Sycha Ewa, Tobis Andrzej, Tomaszewska Malina, Tycz Viola, Wasilewski Andrej, Witkowska Anna, Wnęk Grzegorz, Wowrzeczka Joanna, Wójtowicz Piotr.

 

Projekt i wykonanie statuetki – Ryszard Kwak

Aranżacja wystawy – Ewa Pietrzyk

Projekt plakatu i zaproszenia – Ewa Pietrzyk

 

Katalog

Kolor, format 30 x 23, 80 str.+ okładka – oprawa miękka, fot. – 50

Druk: Dimograf, Bielsko-Biała. Zdjęcia – Barbara Chrobak.

Redakcja – Grażyna Cybulska. Teksty – Agata Smalcerz. Projekt graficzny – Ewa Pietrzyk.

Wyd. Galeria Bielska BWA. ISBN 83-87984-19-1

 

Bibliografia

A. Smalcerz, Wstęp do katalogu, „XXXVI Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2003”, str.5.

A. Smalcerz, Pytania do jurorów, ibidem. str.6.

W.Then: Bielska jesień już w piątek, „Dziennik Zachodni”, nr 19.11.2003 r.

Ł. Kałębasiak: Żelazny kompromis, „Gazeta Wyborcza”, nr 22.11.2003 r.

W. Then: Bardzo trudna sztuka przeżycia, „Dziennik Zachodni”, nr 21.11.2003 r.

 

Podpisy do zdjęć – wystawa 2003

 

1. Okładka katalogu Bielska Jesień ‘2003

 

2. Grzegorz Wnęk, Maszyna, 2003, olej płótno, 195 x 155, Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury

3. Viola Tycz, 300 DPI, 2003, akryl, płótno, 112 x 155, II miejsce – Nagroda Marszałka Woj. Śląskiego

4. Aleksander Kozera, Stogi, 2003, akryl, 130 x 180, III miejsce – Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej

5. Paweł Książek, Laboratorium, 2003, akryl, olej, 130 x 110, wyróżnienie

6. Justyna Maciejska, Bez tytułu, 2003, olej, 200 x 190, wyróżnienie

7. Marcin Kędzierski, Oczekiwanie-czerwone, 2002, tempera, 130 x 100, wyróżnienie

8. Olga Lewicka, M. Kippenberger „Das Happyend von Franz Kafkas Amerika”, Rotterdam 1994, 2003, akryl, płótno, 190 x 170

9. Przemysław Matecki, I’m koń, 2003, technika własna, 67 x 64

10. Marzanna Morozewicz, Ramię (lewa ręka), 2001, akryl, bawełna, gips, 33 x 36 x 8

11. Andrzej Wasilewski, Lotto Bielska Jesień, 2003, flamaster, farba fluorescencyjna, akryl, płótno, 92 x 73

12. Bettina Bereś, Dwa czajniki, 2002, olej, płótno, 60 x 50

13. Andrzej Cisowski, Sorry Winnetou, 2002, akryl, jedwab, 87 x 87

14. Magdalena Gryska, Ostatnie miejsce IV, 2001, olej, płótno, 120 x 180

15. Maria Kiesner, Plac Teatralny, 2003, akryl, płótno, 90 x 120

16. Kamil Kuskowski, Ukrzyżowanie, 2001, technika własna, 24 x 187

17. Beata Ewa Białecka, Ikar III, 2003, olej, 100 x 180, wyróżnienie

18. Laura Pawela, Loading myself, 2003, olej, płótno, 40 x 120

19. Maria Samborska, Przykleiłam się do sufitu, nagroda publiczności

20. Ignacy Czwartos, Błogosławiona Maria Karłowska w manierze barokowo-abstrakcyjnej, 2003, olej, płótno, 130 x 90

21. Anna Rodziewicz, Jabłko, 2003, technika własna, ½ śr. 50

22. Andrzej Nowacki, Uciekające, 2002, akryl, płótno, (160 x 130) x 2, wyróżnienie

23. Malina Tomaszewska, Kunst macht frei, 2003, akryl, płótno, 42 x 108

24. Andrzej Tobis, Kobieta jest jak Sosnowiec, 2003, olej, płótno, 180 x 140

 25–43. dokumentacja wystawy „Bielska Jesień 2003”

Zdjęcia – Studio Cicero