Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Dunal Paweł

Urodzony w 1978 roku w Giżycku. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2008 roku w Pracowni Malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Aneks do dyplomu wykonał w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego. W 2009 roku był finalistą 9. Konkursu Gepperta we Wrocławiu.

Współpracuje z Galerią m² w Warszawie , w której prezentował swoją twórczość na wystawach: „Zielona fala, dmuchane flamingi...” (2008), „3 x Dunal” – wystawa pokazywana w trzech odsłonach w 2009 roku, „Mushroom story”, „Wielkie kapiące się”, „Sobą”; „Uczłowieczanie” (2010) oraz

„Walking on Sunshine” (2013). Indywidualną wystawę swoich prac miał także w Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej (2012).

Uczestniczył w wystawach zbiorowych, m.in.: w wystawie pokonkursowej „Autoportret” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (2005), „Magazyn Sztuki” w Galerii Wizytującej w Warszawie (2006), „Portret własny” (autoportrety artystów z kolekcji Piotra Bazylko i Krzysztofa Masiewicza) w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Galeria Okna, Warszawa (2008).

 

Prezentowane przeze mnie obrazy konkursowe przedstawiają geometryczny i konstrukcyjny wątek mojej twórczości, różny od moich wcześniejszych organicznych, lekko surrealistycznych poszukiwań malarskich z motywami grzybów, lasów i motywami z bajek. Konstrukcja w moich pracach wynikła z geometrycznego przekształcenia figury policjanta, zaprezentowanej w cyklu malarskim pt. ‘Uczłowieczanie’.