Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Czępiński Rafał

Urodzony w 1988 roku w Puławach. Absolwent Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, gdzie obronił dyplom z malarstwa w pracowni dr. hab. Sławomira Tomana. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom zrealizowany w pracowni intermediów i rysunku dr. hab. Jana Gryki. Od 2013 roku członek i współzałożyciel artystycznej grupy MARAZM.

Jest autorem wystaw indywidualnych: „Sweet shit” w KSP w Kazimierzu Dolnym (2011) oraz „Trash beauty” w Galerii Biała w Lublinie (2013). Laureat wyróżnienia w wystawie konkursowej „Pejzażyści” organizowanej przez KSP w Kazimierzu Dolnym.

Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych prezentowanych, m.in. w Lublinie: Towot Squat, Warsztaty Kultury (2010), Galerii Biała (2010), Galerii Zajezdnia (2013), w Galerii Lipowa 13 Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (2013), a także w galerii Kordegarda w Warszawie (2011), galerii Socato we Wrocławiu (2011), MOCAK-u w Krakowie (2012) i Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (II Piotrkowskie Biennale Sztuki, 2013).

 

Zajmuję się malarstwem, obiektem, instalacją oraz fotografią. W swoich pracach malarskich łączę różnorodne techniki. Tworzę dzieła symboliczne. W ostatnich latach inspiruję się pejzażem miejskim, skupiając się głównie na odpadach, śmietnikach, oraz graffiti jako sztuce niechcianej.