Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Poczęta Paulina

Uczestniczka 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011” oraz 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009”.

 

Urodzona w 1980 roku w Zawierciu. Studia w Instytucie Sztuki w Cieszynie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom w dziedzinie grafiki warsztatowej w pracowni prof. UŚ Józefa Knopka w 2005 roku.

Autorka około dziesięciu wystaw indywidualnych, m.in.: „Zasłona firana”, Instytut Sztuki w Cieszynie (2008), „Ja jak to”, EXPE Galeria Eksperymentalna ZPAP w Bielsku-Białej (2010), „Patrzą na Ciebie oczy świętej”, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej „Baszta Czarownic” w Słupsku (2011).

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W roku 2011 uczestniczyła m.in. w: VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Muzeum Kresów w Lubaczowie; Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy; II Triennale Malarstwa „Animalis 2011”, Miejska Galeria Sztuki „MM” w Chorzowie; Guanlan International Print Biennial, Guanlan Original Printmaking Base w Shenzhen (Chiny); wystawie „Efekt Pasażu”, prezentowanej w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu oraz w Otwartej Pracowni w Krakowie.

 

Zajmuję się tworzeniem obiektów, rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią. Moja twórczość to sięganie do przeszłości oswajające teraźniejszość. W teraźniejszości zaś jest odnajdywaniem uczuć doświadczonych kiedyś. Balansuję na krawędzi wspomnień, pomiędzy dziś a wczoraj, między złym a dobrym, pomiędzy porzuconym a odnalezionym.

 

Moja twórczość to taka „uważność” na rzeczy małe, na szczegół, na coś zapomnianego czasem, na  lapsusy językowe, przeinaczenia i na pozór koślawizny – „użyteczność nieużyteczności”, jakby to nazwał Zbigniew Warpechowski.