Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Kusa Jakub

Uczestnik 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”.

 

Urodzony w 1985 roku we Włoszczowej. Studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Tomasza Zawadzkiego w 2010 roku.

Autor dwóch wystaw indywidualnych: wystawy prac dyplomowych w Warsztatach Kultury w Lublinie (2010) oraz „CITY – miasto, przestrzeń, miejsce” w Małej Galerii HDK w
Hrubieszowie (2011).
Uczestnik wystaw zbiorowych: „Жолпіно”, Państwowy Uniwersytet w Dniepropietrowsku (Ukraina, 2008); „No budget show 2”, Towot Squat w Lublinie (2010) i „No budget show 3”, Galeria Kordegarda w Warszawie (2011) oraz „Niezła Sztuka”, Muzeum Mazowieckie w Płocku (2011).

Moje malarstwo – realizowane częstokroć na bardzo dużych formatach – czerpie wzorce z budowli architektonicznych. Linearne, czyste w formie i graficzne prace odwołują się do przestrzeni codziennego życia większości XXI-wiecznego społeczeństwa. Prace nie mają jednolitego wzorca odczytu, każdy może zinterpretować wrażenia wizualne po swojemu, filtrując je przez pryzmat własnych doświadczeń, wspomnień i miejskich „powidoków” ukrytych w podświadomości.