Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Kruczkowska – Król Iwa

Uczestniczka 40. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2011".

 

Urodzona w 1977 roku w Zabrzu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 2004 roku z malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Waltosia, z aneksem z tkaniny unikatowej u prof. Lilli Kulki.

Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego i Miasta Krakowa (2006).

W 2006 roku uczestniczyła w rezydencji fundacji Soleil de l’Est w Tour (Francja) oraz odbywała staż „Artots” w Den Bosch (Holandia).

Laureatka nagród i wyróżnień, m.in.: w Ogólnopolskim Konkursie „Pastelowe Miasto”, Galeria Zamkowa, Bielsko-Biała (2007); wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Muzyka Natury” (2007); III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Obrazy Muzyką Malowane”, Pałac Sztuki, Kraków (2009); nagrody podczas II Triennale Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje”, BWA Rzeszów (2010); II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Rysowania, Zabrze (2010); nominacji do nagrody podczas Triennale Malarstwa Młodych, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010).

Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową oraz scenografią. Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych, 10 indywidualnych oraz warsztatach i plenerach w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Węgry, Czechy, Włochy, Japonia, Bułgaria i Litwa).

 

Prace są inspirowane moim pobytem w Japonii oraz stosunkiem człowieka do natury, rozumianej tutaj jako świat flory i fauny oraz przyrody nieożywionej. Projekt treściowo inspirowany jest filozofią zen i traktowaniem natury jako źródła inspiracji, pozwalającego zachować dystans wobec spraw uważanych zwykle za najważniejsze, a także zauważyć rzeczy drobne, pozornie nieistotne. Komunikaty zawarte w pracach wskazują na inne (niż materialne) wartości współczesnego człowieka.