Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Hara Dora

Uczestniczka 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”.

 

Stypendystka Mixed Media Art Communications Festival i Aizu Art Festival w Mishima, Fukushima i Tokio (2010, Japonia). Otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Sztuki Tkaniny „New Vision”, Hanan Museum, Zhengzhou (2010, Chiny). Uczestniczyła w wystawie – w grupie gości specjalnych – na Biennale Współczesnej Sztuki Japońskiej w Fukushimie (2010); wystawie towarzyszącej Biennale Sztuki w Wenecji 2011 „E Lucean le stelle”, Museum of Palazzo Mocenigo w ramach konkursu MiniArt w Como (Włochy).

Autorka trzech wystaw indywidualnych: w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki w Gdańsku (1996), w Składzie Sztuki Blue Melon, Warszawa (2002); w Galerii A, Starogard Gdański (2006) oraz wielu instalacji w przestrzeni publicznej, m.in.: na Dziedzińcu Pałacu w Wilanowie (2005), w Veli Losinj (Chorwacja, 2006) i w Teotihuacan (Meksyk, 2011).

 

Uprawiam malarstwo abstrakcyjne  zawężone głównie do motywu kół i punktów, świadomie wykorzystując przy tym lekkość wybranego medium, którym są farby wodne, papier i tkaniny jedwabne, pozwalające malować szerokim pędzlem na wielkoformatowych płaszczyznach.

W swoim dorobku mam liczne eksperymenty z instalacją, głównie malarstwem na tkaninie w przestrzeniach zewnętrznych.