Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Czernek Karina

Uczestniczka 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”.

 

Urodzona w 1973 roku w Katowicach. Studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Jerzego Wrońskiego w 1998 roku.

Zajmuje się malarstwem i tkactwem artystycznym.

Autorka wystaw indywidualnych: w Galerii Domu Narodowego w Cieszynie (1996), Galerii Pro Arte w Oświęcimiu (1996), Galerii Uniwersyteckiej UŚ w Cieszynie (1998) i Galerii Ratuszowej w Bielsku-Białej (2005).

Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: w „Wystawie sztuki” organizowanej przez Galerię Bielską BWA (2004) oraz wystawie „Intérieur” prezentowanej w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej oraz Galerii Arsenał w Poznaniu (2006).

 

Moje prace wykonane są w specjalnej technice własnej, łączącej malarstwo i tkaninę. Zastosowanie syntetycznych tkanin, ich nakładanie się i przenikanie, a także zabawa formą i fakturą, to sposób na pogodzenie dwóch obszarów zainteresowań – malarstwa i tkaniny na płaszczyźnie jednego obrazu.

Dzięki zastosowaniu nakładanych na siebie półprzeźroczystych tkanin przemysłowych, które poddaję obróbce malarskiej, uzyskuję efekt bliski miękkości i dekoracyjności tkaniny.