Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Buczkowska Dorota

Wystawiała swoje prace m.in. w  Królikarni Muzeum Rzeźby w Warszawie; FAF w Warszawie; Trafostacji w Szczecinie; BWA w Tarnowie; Platan Gallery w Budapeszcie; Skulpturenmuseum w Marl; CSW Zamek Ujazdowski; Galerii Studio w Warszawie; BWA w Katowicach; na Liverpool Biennale; CRAC Sete, Francja; Zak/Branicka Gallery w Berlinie.

Prace w kolekcjach prywatnych i publicznych min: Fundacja Sztuki Polskiej ING, PKO S.A, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel –Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

" ... Odszedłem w ciemność, grzęznąc w błocie gęstniejącej mgławicy, gwiżdżąc nieustannie. Mówię 'Odszedłem' rozumiejąc przez to pewien sposób poruszania się po powierzchni, który jeszcze przed kilkoma minutami byłby nie do pomyślenia, a teraz też z trudem można to było tak nazwać, gdyż materia stawiała opór tak nikły, że jeśli się nie zachowywało ostrożności, to zamiast posuwać się naprzód, zaczynało się zapadać coraz głębiej i głębiej, ukośnie albo nawet prostopadle do powierzchni, i można bylo tam zostać zupełnie pogrzebanym. ..."

 Italo Calvino, Wszystkie opowieści kosmiczne