Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Dymek Marcin

Posługuje się malarstwem i rysunkiem; w warstwie formalnej czerpie z doświadczeń ekspresjonizmu i konstruktywizmu, tworzy obrazy z pogranicza surrealizmu.
Urodzony w 1986 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; dyplom z rysunku w pracowni prof. ASP Joanny Kaiser (2012).
Uczestnik programów stypendialnych na Wydziale Sztuk Pięknych Universitatea de Arta si Design, Cluj-Napoca (Rumunia, 2010) oraz na Uniwersytecie Sabanci w Stambule (Turcja, 2010–2011).
Autor wystaw indywidualnych: „Anabioza” w Otwartej Pracowni (2013) oraz „Dymek i Pająk” (razem z Marcinem Pająkiem) na Wydziale Grafiki ASP (2010) – prezentowanych w Krakowie. Uczestnik wystaw zbiorowych w krakowskich galeriach w 2012 roku: „R1”, Jan Fejkiel Gallery; „Id” Cellar Gallery; Gili-Gili prezentuje # 2 „Zazdrość i Medycyna”, Galeria Łącznik i Bunkier Sztuki; Wystawa najlepszych dyplomów krakowskiej ASP, Pałac Sztuki; „Czy jest tu jakaś historia”, Galeria Lamelli; w 2008 roku: „Przypadek”, Klub Drukarnia; „Akt, ciało
– interpretacje”, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna. Uczestniczył
w wystawach zbiorowych za granicą: „Students and Professors Academy of Fine Arts in Cracow” w Bostonie (Anglia, 2011) i „Raw Meat”, Fass Art Gallery w Stambule (Turcja, 2009).