Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Suda Remigiusz

Urodzony w 1988 roku w Gryficach. Studia w Akademii Sztuki w Szczecinie. Dyplom licencjacki z grafiki projektowej pod kierunkiem prof. Lexa Drewinskiego uzyskał w 2012 roku.

Obecnie kontynuuje studia w Akademii Sztuki w Szczecinie: na ostatnim roku na grafice (studia magisterskie) oraz na II roku malarstwa w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego i dr. Bartłomieja Otockiego. Stypendysta Programu Erasmus w 2011 roku w Cuency w Hiszpanii.

 

Uczestnik wystaw organizowanych przez Galerię Odra Zoo w Szczecinie w 2012 roku: Międzynarodowych spotkań artystów „Elements – sztuka wiatru i wody” oraz wystawy „Polmoz-byt albo niebyt”.

 

W pracach, które teraz robię liczy się proces. Wychodzę od krótkich wideo, w których w sposób analogowy za pomocą skanera i monitora (połączonych w prymitywny sposób), zatrzymuję w jednym obrazie ruch. Inaczej mówiąc, ogólne wrażenie rozciągnięte w czasie, zamieniam na obraz stały. Nie mam czasu na dokładne przypatrywanie się i dogłębną analizę. Często też łączę kilka sytuacji: obraz stały z rozciągniętym. Najczęściej działam w sposób intuicyjny. Dopiero na końcu szukam znaczenia. Malarstwo pozwala mi na ingerowanie w zasięg widzenia, który powszechnie zmienia się przez ciągłe używanie matryc w telefonach, czy telewizorach itp. – i staje się naturalny.