Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Mysiak Monika

Urodzona w 1986 roku w Sosnowcu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Rykały (2012); dyplom dodatkowy w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. Antoniego Kowalskiego.

Wcześniej, w 2010 roku, ukończyła Informatykę i Ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zajmuje się malarstwem; od dwóch lat realizuje cykl obrazów zainspirowanych zwyczajem „wyprawy”, jaką otrzymywała dziewczyna wychodząc za mąż.

Laureatka Grand Prix II Przeglądu Młodych „Świeża Krew” w Galerii Sztuki Socato we Wrocławiu (2012); finalistka 11. Konkursu Gepperta we Wrocławiu (2013).

Uczestniczka wystaw zbiorowych w 2011 roku: prac studentów UA w Poznaniu i ASP w Katowicach pt. „Obszary rysunku” w Rondzie Sztuki w Katowicach, „Akademia z miasta ogrodów” w Synagodze (Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu). Brała udział w 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2012” w Galerii Sztuki w Legnicy (2012) oraz w Muzeum Regionalnym w Jaworze (2013), w „Biennale Młodych” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (2012); w wystawie „Heksy Trzy – Monika Mysiak, Ewa Kucharska, Justyna Szewczyk-Iwan” w Galerii Straż Pożarna „Sztygarka” w Chorzowie, w „Dyplomach 2012” w Rondzie Sztuki w Katowicach. W 2013 roku uczestniczyła w wystawach „O!braz – pierwsza wystawa malarstwa na bilbordach” w Katowicach oraz „Intymne zapiski” w Galerii Foyer Teatru Śląskiego w Katowicach, a także wystawiała online w galeriawdomu.pl.

 

Interesują mnie emocje i historie zapisane w używanych przez lata tkaninach bieliźnianych.