Biennale Malarstwa Bielska Jesień

Kuźnicka Kamila

Urodzona w 1988 roku w Częstochowie. Obecnie studentka malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Stypendystka programu Erazmus na Universidad Politécnica w Walencji (Hiszpania).

 

Uczestniczka wystawy „Rysunek” w Galerii 207 (budynek ASP we Wrocławiu, 2010); wystawy pokonkursowej VII Biennale Rysunku w Pilznie (Czechy, 2010, 2012). Brała udział w poplenerowej wystawie studentów ASP w Domu Braci Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (2011). W 2012 roku uczestniczyła w wystawach: „Piątek 13-tego” w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S (Wrocław, 2012), w wystawie studentów ASP „Bliskoznacznie” w Galerii e66 w Gdańsku, wystawie studentów ASP we Wrocławiu „Tworzyć, myśleć, mieszkać … M3” we Wrocławiu oraz projekcie „La Costa” (CaLaVaga, Walencja, Hiszpania).

W 2013 roku brała udział w Festiwalu de Performance Streptease Conceptual w Walencji, w Pierwszym Plenerze Działkowym w Galerii Nad Wisłą w Toruniu oraz w wystawie i pokazie multimedialnym „Tam i teraz” w BWA Studio we Wrocławiu.

 

Ważny jest dla mnie problem niejednoznaczności interpretacji, zjawisko dostrzegania określonych kształtów w przypadkowych formach. W cyklu ‘Mikro, makro’ posługuję się z pozoru abstrakcyjną, organiczną strukturą, tworząc serię obiektów o wieloznacznym charakterze, skali.